SSK hizmet dökümü

SSK hizmet dökümü , SGK ve e devlet üzerinden sorgulaması

SSK hizmet dökümü:  bilindiği üzere SSK ve diğer kurumlardaki çalışmalarınız artık edevlet üzerinden sorgulanarak hizmet dökümü alınabilmektedir.  daha önceki sistemde kimlik bilgileri girilerek alınan  hizmet dökümleri Şimdi sadece edevlet şifresine sahip iseniz bu sorgulamaları yapabilmek de siniz.

 

SSK hizmet dökümü alabilmek için yukarıda da bahsettiğimiz gibi e Devlet şifrenize ihtiyaç vardır.   edevlet şifreniz ile sisteme girdikten sonra aşağıda ekran görüntülerinden de anlat anlayacağınız gibi SSK hizmet  dökümlerine iki türlü ulaşabilmeniz mümkündür.  birincisi ekranın sağ köşesinde ki   sorgulama kutusunu Hizmet dökümü  yazarak , 4A hizmet dökümü sorgulaması yapabilirsiniz.

 

Diğer bir sorgulama yöntemi ise Ekranın sol tarafındaki E hizmetler bölümüne gelerek Buradan kronolojik sıraya göre   S harfini  seçmeniz gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumu’na  ait tüm sorgulamaları göreceksiniz . Buradaki 4A (Hizmet Akdiyle Çalışanlar) Hizmetleri  bölümüne girerek 4A hizmet dökümü linkine tıklayınız.  

Bu bölümdeki bilgileri kısaca vermeye çalışırsak; En üst kısımda kişisel bilgileriniz yer almaktadır yani işe giriş tarihiniz doğum tarihiniz toplam prim gününüz Ve sigortalılık durumumuzun aktif olup olmadığı gibi bilgiler yer almaktadır.

 

Alt taraftaki 4A özet Dökümü ve 4A detaylı döküm bilgileri bulunmaktadır,  4A detaylı döküm bilgilerine tıklayarak burada SSK primlerinin hangi tutar üzerinden yattığını kimin tarafından yatırıldığını işe giriş ve Çıkışların ne zaman yapıldığını Ve filmlerin kaç gün yatırıldığını detaylı olarak görebilirsiniz.

 

Hizmet dökümü  sadece edevlet üzerinden sorgulama bilmektedir , bu yüzden bir e Devlet şifresi edinmeniz sadece SSK sorgulama için değil diğer tüm hizmetlerden de yararlanmanız için yararlı olacaktır .

 

Primlerin  ay içerisinde yatıp yatmadığını öğrenmek için öncelikle bilmeniz gereken çalıştığımız ayın  priminin bir sonraki ayın 23 ne kadar edevlet sisteminde gözükmesi gerektiğidir.

 

Örnek olarak Kasım ayında çalıştığınız Aralık ayının 23’ü ne kadar işvereniniz tarafından e-bildirge sistemi ile sosyal güvenlik kurumuna gönderilmesi gerekmektedir.  işvereniniz e-bildirge sistemi ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na göndermemiş ise edevlet sistemi üzerinden primlerinin yatıp yatmadığını görmeniz mümkün değildir.  Bu yüzden sorgulamaları her ayın 23 inden sonra yapmanız daha iyi olacaktır.

 

 

SSK Hizmet Dökümü Sorgulama Linki

 

Yoruma kapalı.