Sorgulama

E devlet, SSK, Araç Trafik , ve Diğer Sorgulamaların Yapıldığı Linkler

Sorgulama:  Aşağıdaki Yazımızda Sorgulama yapacağınız konuların linkleri verilmiştir.  Buralardan E devlet, SGK , Bağkur , Borç sorgulama ve araç vergi ve ceza sorgulamalarının Linklerine ulaşabilirsiniz.Güvenlik açısında tc kimlik numarası gerektiren işlemler çoğunlukla e devlet üzerinden yapılmaktadır. Aşağıdaki yazımızdan bu sorgulamarın hangi link üzerinden yapılması gerektiği detaylı bir şekilde anlatılmaya çalışılmıştır.
E devlet üzerinden sorgulama yapabilmek için şifreniz olması gerekmektedir.  Bu şifreyi Ptt şubelerinden temin etmeniz mümkün.

SGK Sorgulama:  Sgk sistemi üzerinden eskiden hizet dökümü ve borç bilgileri şifresiz  girilip Sorgulanması Mümkündü Fakat artık tüm bu sorgulamalar  E devlet üzerinden yada sgk’dan alınan şifreler ile yapımaktadır.

Vatandaşlar İçin Sgk Sorgulamaları: Sosyal Güvenlik Kurumu Sgk, Trafik Cezası , Hgs , Ogs  Sorgulamalarını yapabileceğiniz  sayfalardır.

MTV Sorgulama

MTV nedir?
Otomobil, taşıt, arazi taşıtları , motosikletler, bu taşıtlar dışında kalan motorlu kara taşıtları, uçak ve helikopterler (Türkkuşu, Türk Hava Kurumuna ait olanlar hariç) yılda iki kez ödenmek zorunda oldukları vergidir.

Vergi sorgulama

Devlete ve Diğer kurumlara olan vergi borçlarını Gelir İdaresinin ( GİB)  resmi sitesinden online olarak yapmanız mümkün.  Bu sorgulamalar sayesinden borcunuzu  zaman kaybı yaşaman hemen öğrenebilir ve ödeme dekontlarını alabilirsiniz.

Trafik cezası sorgulamak için kullandığınızın aracın plaka numarasını ve  araç sahibinin tc kimlik numarası ile kimlik yok ise vergi numarası girilerek araç sorgulama işlemlerini yapmanız mümkün

Sorgulama Yapmak İçin Tıklayınız

 

Yoruma kapalı.