Şirket Kuruluşu

Şirket Kuruluş İşlemleri, Şirket Kuruluş Maliyeti, Şahıs ve Sermaye Şirketleri


Şirket Kuruluşu:  Her şeyden Önce Hayal ederiz ,  Sonra peşi sıra fikirler gelir ve bunları gerçeğe dönüştürme noktasındaki ilk basamağınız bir şirket kurmaktır. Şirket türünün ne olması gerektiği, ortaklık yapısı, sermaye dağılımı, yapılması gereken bildirimler, fizibilite çalışmaları, bütçe çalışmaları gibi konuları hayalimizdeki işe uydurmaya çalışırız.

Şirket Kurmak Maliyetli midir:  Şirket Kuruluşu  kuracağınız şirketin türüne ,  ortaklık yapısına ,  Şirketin Faaliyet konularına ve Şirketin sermayesine göre farklılık göstermektedir.

 

Cep Tel : 0532 722 24 01

2019  Yılına Ait Şirket Kurulum Maliyeti :  Şirket kuruluş maliyeti  şirket türüne , ana sözleşme kelime sayısına, kira tutarınızdaki rakamlara göre değişiklik göstermektedir.

Aşağıdaki telefon numarasını arayıp gerekli bilgileri alabilirsiniz


Cep Tel : 0532 722 24 01


Hangi Tür Şirket Kurmalısınız:  Ülkemizde en çok kurulan şirketlerin başında Limited Şirketi, Anonim Şirket  ve Şahıs Firmaları gelmektedir. Kurulacak şirket türünün doğru tespit edilmesi, karşılaşılacak yükümlülükler ve vergilendirme farklılıkları nedeniyle önem arz etmektedir. Bunun için her bir şirket türünün ne olup ne olmadığını ve şirketlerin temel özelliklerini iyi bilmenin yanı sıra şirketlerin avantajlı ve dezavantajlı yanlarının da göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

 Hangi Tür Şirket Daha Avantajlıdır?: Şahıs şirketleri vergi uygulamaları bakımından Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine, Sermaye şirketleri ise Kurumlar Vergisi hükümlerine tabi tutulmaktadır.

Şahıs işletmelerde Gelir vergisinde %15’den başlayıp %35 Kadar giden bir vergilendirme söz konusudur.  Yani  kar yükseldikçe  şahıs firmalarında ödeyeceğiniz vergide yükselmektedir.  Eğer karlılığı yüksek bir firma sahibi iseniz  şahıs firmasından kaçınmanız  gerekmektedir.

Limited ve Anonim Şirketlerinde İse vergi Oranı %22 Sabittir.  Kar üzerinden %22 vergi Kurumlar vergisi Alınır.

Şahıs Firmalarında İşletme sahibi tüm mal varlığı ile borçlardan sorumludur.  Sermaye şirketleri olan Limited ve Anonim Şirketlerin Ortakları Kamu Borçları Hariç ( vergi, ssk gibi) diğer borçlardan taahhüt ettikleri sermaye kadar sorumludurlar.

Şahıs firmaları kuruluş ve kapanış masraflarının azlığı ile dikkat çekmektedir.Limited ve Anonim şirketlerde bu süreç biraz daha uzun ve masraflı olmaktadır.  Fakat  bu şirketinize kurumsallık özelliği kazandırır.  Şahıs işletmelerinde kurumsal bir yapı söz konusu değildir. Şahıs işletmesini kapatmak çok kolaydır.

Uzun vadede bir iş planınız var ise ve kurumsal bir firma düşünüyor iseniz  Limited veya Anonim Şirket Tercih edilmelidir.

Anonim ve Limitet Şirket Kuruluş İşlemleri ve Maliyeti :  Limited şirketler asgari 10.000 TL Sermaye ve asgari bir ortak ile kurulur.  Şirket kuruluş aşamasında sermayenin yatırılmasına  gerek yoktur.

Anonim şirket ise en az 50.000 TL Sermaye  ve en az bir kişi ile kurulabilir.  Diğer masraflar Limited Şirket masrafları ile aynıdır.

Firma Kuruluş Danışmanlığı İçin

İletişim : 

Cep Tel : 0532 722 24 01

Nolu telefonları arayıp  bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz

İLETİŞİM FORMU

Yoruma kapalı.