SGK Sorgulama

SGK Sorgulama , Hizmet Dökümü Sorgulama, Prim ve Diğer SSK Sorgulamaları

SGK Sorgulama:  Çalışanlar için çok önemli olan sgk sorgulama işlemleri 4a Çalışanlarının primlerinin ödenip ödenmediğini  primlerin ne kadar ödendiğini ,  toplam prim günlerini öğrenebileceğimiz  bir sorgulamadır.

Eski sistemde sgk sorgulaması yapmak için  sadece kmlik bilgileri yetiyordu fakat  yeni  çıkan tebliğ ile  artık internet ortamından hizmet dökümü  veya  kişisel başka bir sosyal güvenlik ile sorgulama yapmak için mutlaka e devlet sisteminde sorgulama yapılması gerekmektedir.

E devlet sisteminden sgk sorgulama yapabilme için Ptt’den şifre alınması veya   eğer internet bankacılığı kullanıyor iseniz  bu şifreler ilede giriş yapabilirsiniz.

E devlet Sisteminden Sgk Nasıl Sorguanır:  Sisteme Ptt Şifresi veya  diğer e devlet giriş sistemleri ile giriş yapıldıktan sonra  aşağıdaki resimde ki gibi iki türlü  sgk sorgulaması yapabilir, Birincisi   Sağ Üst Köşede Bulunan Kısma ” Hizmet Dökümü” yazarak  sgk sorgulama yapılabilir , diğeri ise sağ üst köşede bulunan Ehizmetler Linkine tıklayarak S harfini seçtikten sonra “Sosyal Güvenlik Kurumu” sayfasına gelerek, sgk , bağkur  ve diğer sorgulamaları yapılabilir.

SGK Sorgulama
SGK Sorgulama

 

Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili diğer sorgulama yapabileceğiniz  sorgulamalar ise , Bağkur Hizmet bilgisi, Gss Borç Sorgulama, Kamu görevlileri için Emeklilik Talebi ve işlemleri,Yapılandırma borçları sorgulaması ve  Aşağıdaki sayfada  linklerinin verdiğimiz  bir çok sorgulama yapmanız mümkündür.

SGK Sorgulama Yapmak İçin Aşağıdaki İşlemleri Takip Edebilirsiniz

EMEKLİLİK HESAPLAMA

Yoruma kapalı.