2019 Şirket Kuruluşu

2019 Yılı Şirket Kuruluşu ve Kuruluş Noter, Ticaret odası ve Vergi dairesine ait işlemler ve Kuruluş Maliyetleri Aşağıda detaylı olarak anlatılmıştır.

Öncelikle 2019 Yılında kuracağınız şirkete ait bir ünvan belirlemeniz ve Şirkete ait bir adres olması gerekmektedir. Belirleyeceğiniz ünvan Başka ünvanlarla benzerlik göstermemesi için buradan sorgulama yapabilirsiniz.

Ünvan ve Şirket adresinizi belirlediğinizde Şirket ortaklarında bir kişinin Mersis üzerinden bir ŞİFRE edinmedi gerekmektedir. Çünkü tüm kuruluş işlemleri ve ileride yapacağınız tüm değişiklikler ( Adres, Sermaye artıtımı, Müdür Ataması) buradan aldığınız şifre ile yapılacaktır.

Mersis üzerinde şirket ünvanını , adresini , şirket ortaklarını ve diğer bilgiler girildikten sonra onaya göndermeniz gerekmektedir. Eğer girdiğiniz bilgilerde bir problem yok ise Size bir mesaj gelecek ve şirket ana sözleşmesini imzalamak ve tescil talepnamesi çıkarmak için randevu almanız istenecektir. Bu Linke tıklayıp randevu alabilirsiniz.

Randevu alındıktan sora şirket ortakları veya vekalet verilen kişi Ticaret odasına gidip imza ve kuruluş İşlemlerini tamamlayabilir.

2019 Yılı Vergi Dairesi İşlemleri: Ticaret odası işlemleriniz bittikten sonra Tescil talepnamesi ve bu tescil talepnamesi ile Noterden İmza sirküleri yaptırmanız gerekmektedir. Bu belgelerle Birlikte GİB İşe başlama Formu , Damga vergisi Beyannamesi, E Tebligat ve Şifre Formunu Doldurmanız gerekmektedir.

2019  Yılına Ait Şirket Kurulum Maliyeti 

Kuruluş Vekaleti 1 Adet100
İmza Sirküleri 2 Adet Her Müdür için160
Şirket Kuruluşu Sonrası Mali Müşavir Vekaleti140
Vergi Dairesi Masrafları
Ödenecek Kiranın  Damga VergisiBinde 1,89
Ticaret Odası Masrafları1100
Şirket Kuruluşu Danışmanlık Ücreti666
 TOPLAM   2.166,00

AŞAĞIDA VERGİ DAİRESİ İLE İLGİLİ FORM VE DİLEKCELERE ULAŞABİLİRSİNİZ

İŞ YERİ KİRA KONTRATI

İŞE BAŞLAMA BIRAKMA BİLDİRİMİ -GİB

DAMGA VERGİSİ BEYANNAMESİ

SGK İŞYERİ ŞİFRESİ TALEP FORMU

BAĞKUR İŞE BAŞLAMA FORMU

Bağkur-İş-Bırakma-Dilekcesi

Vergi-Dairesi-Yapılandırma-Dilekcesi

Bağkur-Yapılandırma-Başvuru-Formu

Sgk-İşveren-Yapınadırma-Formu

E-tebligat-Formu-Sirket

E-tebligat-Formu-Sahıs-Gercek-Kisi

GİB-SİFRE-GERCEK-SAHİS

GİB-SİFRE-GERCEK-SİRKET-TUZEL

SGK İŞ YERİ ŞİFRE FORMU

ŞİRKET KURULUŞ MALİYETİŞirket kuruluş maliyeti Noter Masrafları+Ticaret Odası Mas

Yoruma kapalı.